OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Deprecated: Function eregi() is deprecated in /HOME4/CUST00160D/mantra28.pl/public_html_open/asia/includes/pathway.php on line 280 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /HOME4/CUST00160D/mantra28.pl/public_html_open/asia/includes/pathway.php on line 313 Start arrow Kilka słów o mnie
Kilka słów o mnie PDF Drukuj Email

 

Image   Kpt. Joanna Pajkowska, kapitan jachtowy, ratownik morski, przepłynęła ponad 120 tysięcy mil morskich, z których wiele to żegluga w rejsach i regatach samotnych lub dwuosobowych.

   W 2000 r. na 40-stopowym jachcie „Ntombifuti” zajęła 4 miejsce w klasie w najbardziej prestiżowych na świecie samotnych regatach transatlantyckich OSTAR. Za rejs ten otrzymała Nagrodę Rejs Roku 2000.

   W okresie od października 2006 do lutego 2007 w dwuosobowych, kobiecych regatach dookoła świata na 28-stopowym jachcie „mantra ASIA” opłynęła pół świata (z Darwin w Australii przez Ocean Indyjski do Kapsztadu, RPA i dalej przez Atlantyk do Salwador da Bahia w Brazylii). Rejs ten wyróżniony został Honorową Nagrodę Polskiego Związku Żeglarskiego Rejs Roku 2007.

   Dwukrotnie startowała w dwuosobowych regatach transatlantyckich: w 2001 r. w Transat Jacques Vabre, z Havru do Brazylii, na jachcie „Olympic Challenger” oraz w 1986 w regatach TWO-STAR, z Plymouth (W. Brytania) do Newport (USA), na katamaranie „ALMATUR III”.
Startowała także w szeregu załogowych regatach transatlantyckich, w tym z załogą wyłącznie kobiecą, na 60-stopowym jachcie „Alphagraphics” w r. 2001, w regatach EDS Atlantic Challenge (trasa: St. Malo, Francja - Hamburg, Niemcy - Portsmouth, UK - Baltimore, USA - Boston, USA - St. Malo).

   W okresie grudzień 2002 - styczeń 2003 jachtem „Zjawa IV” trzykrotnie okrążyła przylądek Horn i dotarła do archipelagu Szetlandy Południowe na Antarktydzie. Od 2005 roku corocznie prowadzi rejsy na Morze Północne do Anglii. Pływa także jako oficer na żaglowcu „Pogoria” oraz jako czarterowy skiper.

   W latach 1995, 1997, 1999 startowała w renomowanych regatach Fastnet Race, z południowej Anglii do Irlandii.

   W latach 1995 - 2002, mieszkając w Anglii, jako członek załogi statku ratownictwa morskiego „Salcombe Lifeboat”, z Royal National Lifeboat Institution (RNLI), była jedną z nielicznych kobiet w tej renomowanej brytyjskiej organizacji ratownictwa morskiego. Brała udział w wielu akcjach ratowniczych.